X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
X סגירה
 

סקי באיטליה: חופשת סקי באיטליה

לגלוש בהרי האלפים האיטלקיים

רבים שמתכננים טיול באיטליה בודקים את מזג האוויר, תוך שהם מקווים לטמפרטורות נוחות שיאפשרו לחקור את היופי של איטליה עם שמים כחולים ומעט עננים. אך ישנם גם כאלו שמחכים שהטמפרטורה תרד ושלג יכסה את פסגות הרי האלפים האטלקיים.

המידע במאמר מיועד לחובבי הסקי, לקבוצה ההולכת וגדלה של אנשים שמחכים דווקא לחורף האיטלקי. כי כשהטמפרטורות יורדות והשלג נערם, אתרי הסקי של איטליה פותחים את שעריהם, הצימרים מתמלאים בגולשי סקי ובערב המסעדות והברים מנעימים את הזמן. הנה כל מה שחשוב שתדעו על אפשרויות הספורט החורפי בארץ המגף.

חופשת סקי באיטליה
חופשת סקי באיטליה

גיאוגרפיה תחילה: פריסת אזורי הסקי באיטליה

במבט כללי, אפשר לראות שבאיטליה יש היצע מספק מאד של אתרי סקי. האתרים פזורים כולם בחלק הצפוני של איטליה . אתרי סקי שממוקמים באזור גבוה ועמוס עמקים - ומיועדים לרמות שונות של גולשים.

את האתרים נהוג לחלק מבחינה גיאוגרפית לצד הצפון מזרחי של איטליה, לעומת הצפון מערבי. במזרח תמצאו את אזור ההרים הדולומטיים המרהיבים ביופיים, בעוד שבחלק המערבי יש את המורדות המזרחיים של הר המון בלאן, הגבוה שבהרי מערב אירופה.
זה נשמע מעט מבלבל, עם כל הכיוונים האלה, אבל דעו לכם שחלק ניכר מאזורי הסקי של איטליה דווקא נוחים להגעה מהערים התיירותיות המרכזיות של צפון המדינה. הבעיה העיקרית היא עומס בחלק מהאתרים או הכבישים, בעיקר בסופי שבוע או בחופשות מקומיות.

ואלה שמות: אתרי וערי הסקי הנחשקים של איטליה

לאחר שהבנתם פחות או יותר "מי נגד מי" ובעיקר "איפה", הגיע הרגע לסקור כמה אתרים ספציפיים מבין המגוון הרחב שאיטליה מציעה. בחלק המזרחי של איטליה תמצאו יופי של אזורים, כשבחלק מהמקרים יש סקי פס משותף למספר אתרים.

דולומיטי סופר סקי הוא הרבה יותר משם מפוצץ. הוא מאפשר גישה לתריסר אזורי סקי, באורך מצטבר של כ-1,200 ק''מ, שאחוז מסוים מהם מחובר אחד לשני. סלה רונדה הוא אתר סקי עצום בגודלו, שגם הוא מציע סקי פס המאגד מסלולי גלישה של ארבעה עמקים.

בסך הכל תמצאו כאן מאות רבות של מסלולים כחולים, אדומים או שחורים, לצד חמישה סנופארקים - שימו לב שזהו לא האתר שחסרי הניסיון רצוי שיגיעו אליו.

אזורי סקי חשובים אחרים בצפון מזרח איטליה עונים לשמות ואל גרנדה, ואל די פאסה, פאסו דונאלה, קורטינה ד'אמפצו, מדונה די קמפליו (שני האחרים נחשבים ליוקרתיים ולכן גם יקרים) ועוד.

גולת הכותרת של צפון מערב איטליה הוא האתר צ'רבינה, שמתנשא לגובה של כמעט 3,500 מטרים ולכן עונת הסקי שלו היא ארוכה. האתר נמצא בסמוך לגבול עם שוויץ ולפסגות ההרים מונטה רושה ומטרהורן. גולשים מתחילים שמחפשים סביבה כפרית ישמחו לבקר באתר הסקי קורמיור, כשססטרייר הוא אתר ותיק וחביב מאד.

הרבה יותר מסקי (או: מישהו אמר "אפרה סקי?")

עם כל הכבוד העצום שאנו רוחשים לספורט הקסום הזה, טיול סקי לאיטליה כולל בתוכו יותר מאשר גלישה במדרונות המושלגים. היופי המאפיין את הארץ המתויירת הזו, התרבות העשירה שלה והאוכל הנהדר באים לידי ביטוי מובהק לאחר שיום הסקי מסתיים לו – עם אפשרויות שונות לבילוי. יש להדגיש מראש שמרבית אתרי הסקי באיטליה מציעים אמנם תרבות אפרה סקי, אך היא פחות מפותחת מאשר באוסטריה למשל. מצד שני, יש באיטליה פיצות ופסטות.

סקי באיטליה מאפשר לחקור את המדינה בזוויות מעט שונות. אתרי הסקי מציגים בפנינו את איטליה ה"אמיתית", של העיירות האותנטיות והלינה הכפרית. החדשות הטובות בהקשר הזה הן שתנאי האירוח בעיירות ובאתרי הסקי הם בהחלט משביעי רצון. אתם יכולים להיות רגועים גם בכל הנוגע להשכרת ציוד גלישה, כאשר בכל עיירת סקי איטלקית שמכבדת את עצמה תמצאו שלל אפשרויות להשאלת הציוד או לרכישת אביזרים משלימים.

 

 
המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מזמינים וחוסכים